Navigace NAVI Com – hodně muziky za málo peněz

Klikněte pro zobrazení člávku v pdf

Přestože mezi navigacemi si ISOBUS platforma tvrdě razí cestu na evropských polích, zabodovat stále mohou i daleko subtilnější chytrá řešení. Dobrým příkladem je jednoúčelová navigace iZurf Calibrator Free, kterou výrobce rozmetadel Bogballe poprvé představil na jaře roku 2014. Letošní jaro jich přitom jen v České republice po polích s Bogballe „bloudila“ již více než stovka.

A o co jde?

Navigaci získáme hardwarovým doplňkem velikosti krabičky cigaret (balíčku karet chcete-li). Ten je připojen a připevněn na zadní stranu klasické řídcí jednotky Bogballe Calibrator ZURF. Informaci o poloze zajišťuje malá externí anténa a jako zobrazovací zařízení navigace slouží libovolný tablet se systémem Android. Rozmetadlu Bogballe poskytne pak tato sestava stejné skvělé funkce jako prvotřídní ISOBUS navigace často za stovky tisíc. Řeč je zejména o automatickém Stop/Start rozmetání na souvratích, ovládání 8 sekcí v klínech a nově též variabilním hnojení pomocí aplikačních map ve formátu Shapefile.

NAVI Com – nové generace

Popsaný základní koncept Bogballe navigace se ani se zbrusu novou verzí nemění. Změny jsou přesto výrazné a nutno říci i velmi příjemné:

  1. Bezdrátové připojení tabletu: zatímco starší verze hardwaru iZurf zvolila pro komunikaci s tabletem na první pohled sofistikovanější technologii WiFi, nový hardware NAVI Com naopak využívá Bluetooth. Připojení je kupodivu velmi stabilní a využití „Modrého zubu“ má navíc zásadní výhodu: WiFi je volná, takže tablet můžete mít pomocí hotspotu z vašeho telefonu zároveň připojený na internet.
  2. Přesnější anténa: Díky příjmu signálu GPS, Glonas i Galileo se v nové verzi antény pohybujeme ve více než dvojnásobné přesnosti oproti starší verzi
  3. Zbrusu nový software Bogballe NAVI: Navigační aplikaci si lze opět zdarma stáhnout na GooglePlay a Bogballe si ji nechala od základu znovu vyrobit u firmy produkující počítačové hry. Podle toho vypadá i grafika. Volit si lze nejen mezi pohledy 3D a 2D, ale máte-li tablet připojený na internet, lze pohyb soupravy sledovat i přiložený na satelitním snímku. Po ukončení práce (pole) vygeneruje aplikace podrobný PDF report, který lze následně uložit či e-mailem zaslat kamkoliv. Zdokonalené jsou též funkce variabilní aplikace. Potřebné mapy lze do tabletu opět zaslat E-mailem. Program je dohledá, načte a s příslušným hnojivem můžete variabilně vyrazit.

Děkujeme za důvěru

U Bogballe je dobrým zvykem myslet nejen na budoucí, ale vždy také na stávající uživatele modrých rozmetadel. Majitelé starších navigačních jednotek si tak novou Bogballe NAVI mohou zdarma stáhnout na GooglePlay i ve verzi kompatibilní s jejich iZURF.